menkuratoriumstarostwo

planetaenergii superkid wierszedladzieci

sieciaki

dsc04873

"Sieciaki w szpitalach" to akcja realizowana przez Fundację Dzieci Niczyje, mająca na celu przekazywanie wiedzy dotyczącej bezpiecznego serfowania w sieci małym pacjentom szpitali. Akcją objęte zostały również dzieci z naszej szkoły.

Podczas przeprowadzonych zajęć, pracownicy fundacji przekazali małym pacjentom wiedzę dotyczącą zagrożeń internetowych, zapoznali z zasadami bezpiecznego surfowania w sieci, kształtowali właściwe postawy w sytuacjach zagrożenia. Dzieci wzięły udział w konkursach wiedzy i zabawach edukacyjnych. Każdy uczestnik spotkania obdarowany został upominkami, a nasza placówka materiałami eduakcyjnymi.zpiecznego serfowania w sieci małym pacjentom szpitali. Akcją objęte zostały również dzieci z naszej szkoły.

Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa, aby uniknąć zagrożeń w Internecie:

• Włączaj komputer tylko wtedy, gdy ktoś dorosły jest w domu.
  • Nie ufaj osobie poznanej przez Internet. Nigdy nie możesz być pewien, kim ona naprawdę jest. Mówi, że ma 8 lat, ale może mieć 40!
  • Nie spotykaj się z osobami poznanymi przez Internet!
  • Gdy coś Cię przestraszy lub zaniepokoi, wyłącz monitor i powiedz o tym dorosłemu.
  • Nie zdradzaj nikomu swojego imienia ani adresu! Nie mów też, ile masz lat i do jakiej szkoły chodzisz. Nie podawaj numeru telefonu.
  • Używaj komunikatorów tylko do kontaktów ze znajomymi, o których wiedzą Twoi rodzice. Z komunikatorów i czatów korzystają też osoby o złych zamiarach i trzeba być bardzo ostrożnym. Ustaw komunikator tak, żeby nikt spoza listy kontaktów nie mógł Cię zaczepiać.
  • Pomyśl kilka razy, zanim wyślesz wiadomość, e-mail czy smsa. Kiedy klikniesz "wyślij", nie można już tego cofnąć.
  • Nie dokuczaj innym. Pamiętaj, że w Internecie obowiązuje zasada nieużywania brzydkich słów. Traktuj innych tak, jak byś chciał, żeby Ciebie traktowano.
  • Długie korzystanie z komputera szkodzi zdrowiu i może być przyczyną wielu innych problemów, np. w szkole. Nie zapominaj o sporcie i innych rozrywkach, nie związanych z komputerami i Internetem.

Źródła: strona www.fdn.pl, strona www.helpline.org.pl. Pytania i odpowiedzi zaczerpnięte ze strony www.helpline.org.pl z zakładek "Najczęściej zadawane pytania".