We wrześniu 2009 r. w naszej szkole powstało kółko literackie. Stanowi ono jedną z form zajęć pozalekcyjnych, pozwalających uczniom na kreatywne spędzanie wolnego czasu.

Zajęcia kółka literackiego to rodzaj warsztatów pisarskich prowadzonych przez nauczycielkę języka polskiego Małgorzatę Zielińską. Poza tworzeniem własnych tekstów, uczniowie poznają podstawy teorii i historii literatury. Powstało już wiele wierszy, opowiadań, bajek, których twórcami są dzieci przebywające w szpitalnych oddziałach. Nasza szkoła jest placówką specyficzną, której uczniami są dzieci chore. To bardzo ważne, aby poza realizacją programu szkolnego mogły rozwijać się twórczo. Pisanie wierszy, opowiadań i innych form literackich pozwala na wyrażenie uczuć, emocji, przyczyniając się tym samym się do realizacji funkcji terapeutycznych szkoły.

Nasi uczniowie wzięli udział w trzech konkursach - w Międzynarodowym Konkursie na Plakat Poetycki - "Poema Art", w Konkursie dla mazowieckich szkół podstawowych pod nazwą "Tomik Literacki Młodych Autorów" oraz w Konkursie Lierackim "Wiersz o Chopinie", w którym nasza uczennica z I klasy gimnazjum Ola Cyrek zajęła III miejsce w powiecie.

W konkursie dla mazowieckich szkół podstawowych pod nazwą "Tomik Literacki Młodych Autorów" organizowanym pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty przez  Bibliotekę Szkoły Podstawowej im. płka Stanisława Królickiego w Izabelinie nasza uczennica Klaudia Kossela zajęła III miejsce, a jej wiersze zawarte w cyklu Cuda Natury znalazły się w Tomiku Literackim Młodych Autorów.

Twórczość naszych podopiecznych:

1. Wiersze związane z Bożym Narodzeniem
  2. Wiersze o wiośnie
  3. Klaudia Kossela - Cuda Natury
  4. Julia Czuchryta - Amelka Brzuchowca o dinozaurach

Gdy były wakacje z rodzicami poleciałam do Włoch. W słoneczny dzień wybraliśmy się statkiem na wycieczkę na włoskie wyspy. Tam kąpaliśmy się w "siarce", zwiedzaliśmy okolicę i jedliśmy pyszne lody w kawiarni. W drodze powrotnej widzieliśmy skaczące delfiny. Następnego dnia jeszcze raz popłynęliśmy statkiem. Oglądaliśmy wulkan, który wybuchal. Codziennie rano wychodziłam na taras i oglądałam krajobrazy, później jadłam śniadanie i pływałam w basenie.

Miło spędziłam wakacje

Klaudia, oddział rehabilitacji kl.VI

Kilka dni wakacji spędziłam u babci w Skwarach. Pierwszego dnia byliśmy w domu, bo padał deszcz, ale wieczorem babcia pozwoliła nam wyjść na dwór. Karol, Kuba, Piotrek, Zosia i ja skakaliśmy na trampolinie. Następnego dnia było ciepło i mogliśmy się kąpać w jeziorze. Byłam krótko, ale miło wspominam ten czas.

W następne wakacje też pojadę do babci.

Julia, oddział chirurgii kl.IV