Szkoła Podstawowa

przy Klinicznym Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym

DSC 0226Kilkudniowe obchody Dnia Dziecka w naszej szkole to już wieloletnia tradycja, ze wszystkich sił staramy się przygotować na to święto wiele atrakcji. W zorganizowaniu imprezy pomagają nam wolontariusze i sponsorzy. Tak było i w tym roku.Trzeciego czerwca oddziały odwiedzili wolontariusze z Zespołu Szkół im. Grabskiego w Warszawie, swoją obecnością wnieśli wiele radości w szpitalną rzeczywistość. Następnego dnia nauczyciele z naszej szkoły zorganizowali dzieciakom na placu zabaw prawdziwą frajdę. Imprezę zapoczątkował lubiany przez dzieci taniec - kaczuchy, a po nim nastąpił cały maraton tańców i zabaw w rytmie muzyki.

Dalsza część relacji ...

DSC 0023Zabawa karnawałowa w naszej szkole to już tradycja. W tym roku też nie mogło jej zabraknąć. W ubiegłą środę dzieci ze szpitalnych oddziałów wzięły udział w wesołej zabawie pod wodzą Pana Michała - wodzireja jak się patrzy. Było muzycznie, tanecznie, radośnie, chwilowo "groźnie" gdy podczas "morskiej" zabawy, w której chusta Klanzy udawała okręt, znalazł się człowiek za burtą. Wszystko jednak dobrze się skończyło dzięki dzielnej załodze okrętu. Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Do zobaczenia za rok!

Więcej…

IMG 5917Po raz kolejny przyjaciele z Fundacji Mam Marzenie zawitali do naszego szpitala. Okazja to szczególna, gdyż właśnie dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Rolę, jaką spełnia misiowa przytulanka trudno przecenić, szczególnie tu, w szpitalu, gdzie istnieje wielka potrzeba przytulenia, bliskości i ukojenia złych emocji związanych z chorobą. Jest nam niezwykle miło, że Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie pamiętają o naszych podopiecznych.

Przytulamy Was do serca i dziękujemy.

Więcej…

IMG E5824Taki dzień zdarza się raz na sto lat, okrągła setna rocznica odzyskania niepodległości. Cała Polska czci pamięć bohaterów tamtych dni, wdzięczna za ich walkę, przelaną krew i ofiarę życia złożoną na ołtarzu Ojczyzny. Nasza szkoła wierna idei patriotycznego wychowania dzieci i młodzieży starannie przygotowała się do obchodów tej wyjątkowej rocznicy. Od kilku miesięcy nauczyciele i wychowawcy wraz z uczniami przygotowywali się na ten dzień. Dzieci wykonały wiele prac plastycznych - rysunków, kart patriotycznych, gazetek ściennych, biało-czerwonych kotylionów i innych dekoracji. Uczestniczyły w konkursie "List do Niepodległej", w rajdzie "Blisko, coraz bliżej", uczyły się pieśni narodowych, słuchały pogadanek o działalności narodowo-wyzwoleńczej Polaków w czasie zaborów, poznawały sylwetki wielkich Polaków. Został też wydany numer specjalny szkolnego pisma "Opatrunek" poświęcony odzyskaniu niepodległości.

Więcej

DSC 0408Dwudziestego września wychowankowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłej lekcji historii - rajdzie historycznym pod hasłem "Blisko, coraz bliżej..." Poprzez wykonywanie kolejnych zadań na trasie rajdu, uczniowie poznawali drogę do niepodległości jaką musieli pokonać wśród morderczych walk nasi rodacy. 
Była to niezwykła lekcja patriotyzmu, zważywszy na miejsce - Puszczę Kampinoską, świadka wielu wydarzeń podczas II Wojny Światowej.

Więcej…