Szkoła Podstawowa

przy Klinicznym Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym

dsc 0309Dzień Dziecka w Dziekanowskim szpitalu to dzień szczególny, w tym roku możemy nawet mówić o Tygodniu Dziecka. Zarówno szkoła przyszpitalna jak i szpital przygotowały dla naszych podopiecznych mnóstwo atrakcji. Zaczarowane chwile przyszły wraz z pracownikami Fundacji Mam Marzenie współpracującej od kilku lat z naszą szkołą. Iluzjonista pan Kacper Kulik wprowadził dzieci w niezapomniany świat magicznych doznań. Dzieci otrzymały też od Fundacji podarki.
Kolejną szkolną imprezę zorganizowałyśmy we współpracy z Dziecięcą Akademią Artystyczną - animator pan Michał Figat po raz kolejny stanął na wysokości zadania i zapewnił dzieciom wspaniałą zabawę - były ogromne bańki, wata cukrowa, zadania sprawnościowe, tańce, a przede wszystkim mnóstwo dobrej energii. Były też prezenty, tym razem od firmy HEBE.

Więcej…

dsc 0033W dniu 6.05.2018 Jego Eminencja Ksiądz Biskup Michał Janocha rozpoczął wizytację kanoniczną parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym. W poniedziałek 7.05.2018 mieliśmy ogromną przyjemność gościć Księdza Biskupa wraz z Księdzem Dziekanem Dariuszem Koskiem w szpitalu. Ksiądz Biskup odwiedził dzieci w oddziałach chirurgii i chorób płuc, spotkał się też z nauczycielami i personelem medycznym.

img 3581Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi poświęciliśmy tematyce segregowania śmieci i ich ponownego wykorzystania. Zgodnie z hasłem "Świat bez plastikowych zanieczyszczeń" skupiliśmy się na czasie rozkładu niektórych odpadów, jeśli trafią na wysypisko śmieci. Wielkim zaskoczeniem dla uczestników była np. wiadomość ile rozkłada się pielucha (450 lat!) i na co można przerobić butelkę typu PET. Chętni wykonali ludziki z dostępnych odpadów, pomysłowość autorów była wielka!

IMG 844818.X.2017 z okazji światowego Dnia Godności w oddziale pediatrii I odbyły się warsztaty dla uczniów z klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych . Tematem tegorocznego warsztatu był "Hejtu nie promuję, hejt banuję, bo reaguję".
Celem przeprowadzonych warsztatów było zapoznanie dzieci i młodzieży ze zjawiskiem hejtu, jego przyczynami i konsekwencjami. Uświadomienie, co zrobić, kiedy zetkną się z hejtem. Jak również uwrażliwienie na godność własną i godność drugiego człowieka. Podczas zajęć nauczyciel podkreślał, że uczniowie mają prawo wyrażać własne zdanie, lecz w taki sposób, aby godność drugiej osoby pozostała nienaruszona, aby dbać cały czas o godność własną i innych.

Więcej…

DSC08512W dniu 5 czerwca zakończyliśmy huczne obchody Dnia Dziecka. W tanecznym rytmie bawiliśmy się animowani przez Pan Michała z Dziecięcej Akademii Artystycznej. Dziękujemy serdecznie Dyrekcji i pracownikom Szpitala za zaangażowanie w przygotowanie i przebieg Święta Dziecka. W przygotowaniu tej wspaniałej uroczystości pomogli nam:  WORD, Trzy Topole, Bon Bon, Nugatex, Agnes-Bis opakowania jednorazowe.

Więcej…