Zespół Szkół Specjalnych

w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

Miło nam Państwa poinformować, że od 1 września 2019 roku w naszym szpitalu, na mocy Uchwały Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego z dnia 19 czerwca 2019 roku, powstało Liceum Ogólnokształcące, wchodzące w skład Zespołu Szkół Specjalnych. Dotychczas nasza placówka dysponowała szkołą podstawową i gimnazjum, natomiast młodzież ze szkół średnich nie miała możliwości kontynuowania nauki rozpoczętej w szkołach macierzystych. Od bieżącego roku szkolnego Zespół Szkół Specjalnych swoją opieką pedagogiczną, dydaktyczną i wychowawczą obejmuje naszych pacjentów na poziomie oddziału przedszkolnego, ośmioklasowej szkoły podstawowej i szkoły średniej. W szkole pracują nauczyciele i wychowawcy odpowiednio wykształceni, przygotowani do pracy z uczniami chorymi, empatyczni, nastawieni na sukces swoich uczniów i wychowanków. To niezwykle ważne, gdyż szkoła przyszpitalna w swojej misji, poza celami dydaktyczno - wychowawczymi, dużo uwagi poświęca realizacji celu terapeutycznego. Swoją pracę organizuje tak, aby każdy uczeń poczuł się zaopiekowany, zrozumiany, ważny, by choroba czy niepełnosprawność nie przekreśliły możliwości ukończenia szkoły i realizacji życiowych planów.